Zpravodajství České televize je nejen objektem vášnivých internetových diskuzí, zástupci veřejnosti si na ně chodí stěžovat na jednání Rady ČT, ale aktuálně se dostalo i na schůzi sněmovního volebního výboru. Jeho člen Jaroslav Holík z hnutí Úsvit na ni uvedl zástupce petičního výboru podpisové akce za lepší informovanost koncesionářů České televize Lubomíra Španěla. Ještě před ním se ujal slova místopředseda volebního výboru Vítězslav Jandák. "Nám jako politikům není dáno, abychom mluvili do vysílání České televize. Ať tu vyslechneme cokoli, můžeme s tím udělat pendrek,“ vysvětlil poslanec ČSSD, že v tomto případě je správnou cestou obracet se na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání nebo Radu České televize.
Přesto ale Lubomír Španěl, který vážil cestu z jižní Moravy, následně zákonodárce vyzval k tomu, aby se stavem zpravodajství důkladně zabývali, protože se v poslední době zhoršil. "Není přece reálné, aby na prezidenta republiky, a to podotýkám, že nejsem jeho příznivcem, nebo na ukrajinský konflikt či další kauzy a záležitosti existoval jen jeden neomylný názor, a to právě názor České televize. Když už jsem zmínil Ukrajinu, pak se jistě shodneme, že rozšíření konfliktu je jednou z největších hrozeb pro Evropu od druhé světové války. Přesto nás o situaci informuje jeden jediný zahraniční zpravodaj České televize Miroslav Karas, kterému – je to nadsázka – nevěřím už ani to, že na Ukrajině byl,“ prohlásil před členy volebního výboru Lubomír Španěl.
Veřejnost se o České televizi baví jako o prohnilé žumpě
Vysílání České televize si nedovolí označit za lživé, protože by se musel pravděpodobně vypořádávat s křivým obviněním. "Moderní novinář nevysloví obecnou lež jako takovou, ale umně vytrhne věci z kontextu nebo zamlčí nevítaný názor. A dnešní technika a možnosti střihu jsou schopny otočit cokoli o sto osmdesát stupňů. Nic to však nakonec nemění na skutečnosti, že manipulace s veřejným míněním je zcela evidentní. O neobjektivitě České televize si štěbetají vrabci na střeše, debaty o neobjektivitě ČT plní diskuze všech internetových médií. Veřejnost se o České televizi baví jako o prohnilé žumpě,“ zdůraznil zástupce petičního výboru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník