Ve svém nedělním Twitteru Šafr vyzývá ke svržení policejního státu. „Vyslechl jsem si už o tolika případech policejní buzerace kolem roušek, že začínám myslet na občanskou neposlušnost a odpor. Co nám co bude zločinec a estébák přikazovat, co máme dělat? Policejní stát je třeba svrhnout. Neškodila by tu menší revoluce proti nadvládě primitivů,“ tweetuje novinář.
Stanovisko s ním sdílí například Jaromír Štětina, bývalý poslanec Evropského parlamentu. „Mám rád revolucionáře. Vždycky jsem měl pro ně pochopení,“ napsal na Twitteru politik.
„To je cesta nezodpovědnosti a ohrožování druhých,“ reaguje v komentářích také poslankyně za TOP 09 Helena Langšádlová.
S rouškovou revolucí nesouhlasí další z diskutujících, Marie Sedlačková. „Jsem pro, ale prosím ne tím, že nebudeme nosit roušky a posléze budeme chcípat, to mi jako občanská rezistence přijde přece jen poněkud kontraproduktivní,“ vyjádřila názor.
Lidé podle Policie ČR v první polovině prodlouženého velikonočního víkendu porušovali opatření proti šíření koronaviru o polovinu častěji než v jiné dny. Nejčastější prohřešky se týkaly shlukování lidí ve skupinkách, popíjení alkoholu na veřejnosti nebo toho, že lidé nosili roušky na krku.
Ministr vnitra a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček začíná litovat rozhodnutí o uvolnění pravidel ohledně povinnosti zakrytí úst a nosu na veřejnosti. Situace byla podle něho lepší před upřesněním pravidel. Rozvolnění totiž nyní lidé, i v návaznosti na rostoucí venkovní teploty a velikonoční svátky, začínají zneužívat. To podle Hamáčka může způsobit velký „malér“. „Byl bych strašně nerad, aby pak (občané) na to, jak strávili Velikonoce, vzpomínali na jednotce intenzivní péče,“ obává se ministr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: sla