Podle Bárty nenesou Věci veřejné za vládní krizi žádnou odpovědnost. Strana prý udělala vše pro důvěryhodnost vlády a nakonec premiérovi ustoupila v zájmu stability. Pro předsedu vlády krize skončila personálními změnami, neprojevil však žádnou další iniciativu domluvit se. Premiér tak ukázal, že jsou pro něj reformy důležitější než důvěra občanů. Jako podezřelý krok, který odporuje jakýmkoli dohodám K12, označil Bárta například případ pana Michálka. Tomu Bárta před svou rezignací nabídl místo ve Státním fondu dopravní infrastruktury, po Bártově odchodu s níměl spolupracovat Radek John. Petr Nečas však s mužem, který odhalil korupční praktiky exministra životního prostředí Drobila, pracovat nechce. "Mám z toho dojem, že slušnost se nevyplácí," uvedl Bárta.
VV nejde o počet křesel, ale o odpovědnost
Exministr popřel, že by Věcem veřejným šlo o počet ministerských křesel, které ve vládě zastávají. Důležitá je však odpovědnost, kterou veřejnost straně přisuzuje. Aby v očích občanů prošly nepopulární reformy, musí se podle Bárty prodiskutovat s odbory i širokou veřejností. Premiér však nové zákony pořádně neprojedná ani se svými koaličními partnery. Veřejnost přitom nerozlišuje, kdo sedí ve vládě za jakou stranu, a odpovědnost za reformy dává všem.
Bárta také uvedl, že ani v případě očištění svého jména by se na ministerské křeslo nevrátil. Ztratil prý představy o tom, že může něco reálně změnit.
Čtěte také:
Bárta: Mají na mě další špínu. Scházejí se
Volba předsedy se blíží, Bárta s Johnem psali čtenářům
Bárta útočí na MfD: Ještě přijdou s tím, že papám děti a psy
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot