„V Česku je vůle přispět k ochraně vnějších hranic Evropské unie, k lepší readmisní politice, k tomu, že budeme sdílet břímě migrace,“ řekl nedávno v Římě prezident Petr Pavel s tím, že migraci musíme v Unii všichni cítit jako společný problém. Ta nekonkrétní slova, jak jsme u politiků zvyklí, si každý může vykládat po svém. Nicméně naše „hlava pomazaná“ nejspíš z luxusních sálů a od opulentních večeří nedohlédla na italské ulice, takže zůstala ve své sociální bublině připomínající svou nepropustností kvalitní kondom.
ParlamentníListy.cz se však letos vydaly v Itálii do špinavých a počmáraných ulic, na nichž uprchlíci přespávají pod dekami. A tady jsou postřehy z Neapole, třetího největšího italského města.
Hackeři letenek na dotacích
„Nebuďte vulgární,“ napsal mi v odpovědi nejspíše nějaký brigádník z východu pracující pro český internetový vyhledavač letenek Kiwi.com, který nedokáže rozlišit rozdíl mezi ironií a vulgaritou, když jsem si postěžoval, že mi z tří plánovaných dnů udělali v podstatě „výlet na kafe“ do Neapole. Dál napsal něco ve smyslu, že společnost si ve svých obchodních podmínkách vyhrazuje možnost sama změnit čas odletu a příletu bez nároku na vrácení peněz, pakliže jde o změnu do čtyřiadvaceti hodin. Takže mi ze tří dnů udělali vlastně jeden.
„Pokud některá z nabízených alternativ splňuje časový požadavek na vlastní transfer a rozdíl mezi původním a novým odjezdem je kratší než 24 hodin, přijmeme tu nabízenou přepravu, která podle nás nejlépe odpovídá parametrům vašeho původního itineráře, a budeme vás o této změně informovat,“ je psáno ve zmíněných podmínkách. Vyhledavač letenek Kiwi.com se na svých stránkách chlubí: „Hackujeme systém, abyste mohli létat levněji.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský