„Z technologického pohledu je metro připraveno velmi dobře. Ale proti útoku člověka, který se rozhodne, že do metra přinese bombu a tam ji odpálí, na to žádné metro připraveno není. Na to nemůže být připraveno žádné metro na světě. Buď to metro bude sloužit k tomu, k čemu bylo konstruováno, tedy k hromadné přepravě osob, nebo bude metro absolutně bezpečné, ale pak nebude moct sloužit přepravě,“ shrnul celý problém host.
České metro je hodně otevřené a Šándor navrhoval, aby se do metra vrátily turnikety, které by trochu brzdily davy lidí. „Také jsem navrhoval, aby v metru působilo více technických pracovníků... Ale abych byl upřímný, tak to, jak je nastaveno metro dnes, tomu teroristickému útoku, jak jsme ho viděli třeba teď v Rusku nebo před lety v Londýně, tak tomu se bránit nedá,“ pokračoval.
Šándor také připomněl, že po 11. září 2001 z pražského metra na čas zmizely koše, aby do nich případný terorista nemohl vložit bombu, ale dnes už jsou ty koše zpět. „Z mého pohledu by tam být nemusely.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp