Soros sice přiznává, že je třeba bránit vnější unijní hranice, nicméně jedním dechem dodává, že by členské státy EU měly přijímat více uprchlíků ze států takzvané první linie, tedy států sousedících s krizovou oblastí, a to řádným a bezpečným způsobem.
Evropa by dle jeho názoru měla vytvořit migrantům, hlavně těm ekonomickým, příjemné prostředí k žití. Tento požadavek ospravedlňuje Soros tím, že se to do budoucna vyplatí. „Evropa stárne a tak výhody migrace jednoznačně převýší problémy a náklady způsobené začleňováním přistěhovalců,“ argumentuje filantrop.
I přesto, že je přesvědčen, že se Evropě z ekonomického hlediska vyplatí přijímat a začleňovat do své společnosti velké množství uprchlíků, vyzývá Soros EU, aby neváhala vynaložit minimálně 30 miliard eur alespoň po několik následujících let na migrační politiku.
Podle Sorose je také třeba sjednotit mechanismy na ochranu hranic a azylové procesy. Nucené přesidlování uprchlíků se mu však vůbec nepozdává. „EU nemůže nutit členské státy k přijímání uprchlíků, když nechtějí, či uprchlíky k tomu jít někam, kde nejsou žádoucí,“ zdůraznil Soros.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš