Hipsteři vedou Brno. A proti opozici jdou prý ještě tvrději, než jejich předchůdci

22.12.2015 20:57 | Zprávy

Matěj Hollan se svým hnutím Žít Brno vyhrál volby v městské části Brno-střed i díky tomu, že si tropil žerty ze všech okolo. Když se ale o totéž pokouší jiné strany. Žít Brno se to velmi nelíbí. Dokonce se kvůli tomu obrací na policii. Publicista a vysokoškolský pedagog Petr Kolman jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak to ti „hipsteři“ vedou.

Hipsteři vedou Brno. A proti opozici jdou prý ještě tvrději, než jejich předchůdci
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Řada lidí teď hledí především na pražský magistrát a tamní nestabilitu pod taktovkou hnutí ANO Andreje Babiše. Jenže „veselo“ mají i v Brně. Hnutí Žít Brno Matěje Hollana postavilo svou kariéru na tom, že si tropilo žerty z někdejších vládců na radnici z řad ČSSD a ODS. Tato taktika vyšla i proto, že zmíněné politické strany nepodávaly na Žít Brno trestní oznámení, byť se toto neštítilo přirovnávat politiky i k Adolfu Hitlerovi.

Taktika Matěje Hollana byla natolik úspěšná, že v městské části Brno-střed dokonce Žít  Brno vyhrálo volby a dnes tamní městskou část řídí. Stojí přitom za pozornost, že ve zmíněné městské části prý uslyšíte i jednu zvláštní variaci na známou koledu. „Brno-střed obsahuje i svéráznou umělecko-studentskou část HipsteroVeveří … V tento adventní čas ji poznáte snadno, z nejednoho okna se linou tóny koledy: Hej hipstře, vstaň bystře,“ píše vysokoškolský pedagog a publicista Petr Kolman pro Reflex.cz.

Celý komentář naleznete zde

Někdejší politická taktika se teď hnutí Žít Brno začíná vracet jako bumerang. Dnešní opozice založila vlastní satirický web a střílí si z uskupení Matěje Hollana. A hle, někdejším recesistům se to nelíbí. Zašli dokonce tak daleko, že se obrátili na policii a podali trestní oznámení.  

„Nadbytečná kriminalizace komunální politiky je mor dnešních dnů. Policie by měla řešit hlavně loupeže a vraždy, pátrat po odcizených autech, rozhodně by však neměla být zatahována do komunální politiky. Falešná kriminalizace politiky má celospolečenské důsledky: Do politiky, samozřejmě nejen v Brně, přestávají chtít jít slušní lidé. Vždyť kdo by chtěl být vláčen policií a médii,“ upozorňuje vysokoškolský pedagog.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

14:45 „Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

Poslanecká sněmovna v pátek chvílemi připomínala sopku před výbuchem. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hod…