Jágrová v rozhovoru pro deník Právo poznamenala, že lidé už odmítají s hygieniky mluvit. Nechtějí jim říkat vůbec nic, nejen to, s kým se jako covid pozitivní mohli setkat a ohrozit ho tím. Nechtějí hygienikům říkat prostě nic.
„Reakce lidí jsou v posledních měsících pořád stejné. Já vám nic neřeknu, nebudu se s vámi vůbec bavit. Lidé si neuvědomují rozsah svého rozhodnutí. Ale po komunikaci s našimi pracovníky většinou začnou spolupracovat. Řekněme, že každý desátý odmítne spolupracovat. ... Ale ani u těch, kteří s námi spolupracují, si nedělám iluze, že nám nahlašují všechny kontakty,“ prozradila Jágrová.
„Manželka, která žila v domácnosti s manželem, nám tvrdila, že s ním nepřišla do kontaktu,“ dala příklad.
„Čas od času nám i někdo vyhrožuje, ale není to denně,“ dodala.
Hygienici se prý kvůli tomu na lidi nezlobí, protože chápou, že cesta do karantény není jednoduchá po finanční stránce. Tady by podle pražské hygieničky pomohlo, kdyby vláda sáhla k lepší finanční motivaci.
Lidé by si také měli uvědomit, že hygienici mohou uložit pokutu až 3 miliony korun, pokud zjistí, že někdo porušil uloženou karanténu. V praxi však hygienici ukládají pokuty do 10 tisíc korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp