Paměť médií je dlouhá, a pokud někdo operuje s pojmy jako „fakta“ či „pravda“ a „lež“, měl by se mít na pozoru a přemýšlet, zda by si napřed neměl zamést před vlastním prahem. Platí to i o šéfovi hradního protokolu Jindřichu Forejtovi, který ve svém životopise tvrdil, že mu byl udělen titul JUDr. Jednoho dne v roce 2013 však vyšlo najevo, že sice navštěvoval Právnickou fakultu Univezity Karlovy, ale nedokončil ji. Když používal titul doktora práv, tak tedy lhal.
„V životopise, který tehdy podal Hradu, Forejt v kolonce vzdělání uvedl Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Ludwig-Maximilians Universität v Mnichově. Jenže s těmi právy to bylo jinak, protože Forejt tam ze studií po několika semestrech odešel a německá univerzita taky neví nic o tom, že by tam nastoupil... Problém byl tehdy v tom, že Forejtova platová třída (bral asi 80 tisíc měsíčně, jak vyšlo později najevo) vyžaduje dokončené vysokoškolské vzdělání, pokud zaměstnavatel nedá výjimku, která může trvat čtyři roky,“ připomíná Jandourek.
A pokud je to tedy tak, že pan Forejt v minulosti prokazatelně lhal, můžeme mu věřit v kauze pana Jiřího Bradyho? „Jak tedy můžeme věřit trojici Zeman, Ovčáček a Forejt po tom všem, co jsme viděli a slyšeli, cokoli? Chtělo by to skutečně silnou víru. A také silný žaludek,“ píše doslova komentátor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp