Až třetina úmrtí spojených s covidem nastane čtvrtý den po hospitalizaci v nemocnici. Upozorňují na to pondělní Lidové noviny s tím, že kdyby lidé přišli do nemocnic dřív, někteří z nich mohli žít.
„Pacienti nejsou léčeni správně již v domácím ošetřování,“ uvedl pro Lidovky.cz imunolog Vojtěch Thon. Podle něj se nepodává zavčas komplexní levná a dostupná léčba včetně například kloktadla na bázi jódu k léčbě sliznice.
- Další informace naleznete zde
V některých případech by podle Thona také pomohlo, kdyby praktičtí lékaři mohli podávat léky na ředění krve. Koronavirus totiž provází i vytváření krevních sraženin, které umí být velmi nebezpečné.
Třetí ránu pro české pacienty představují mutace koronaviru.
Další problém s koronavirem spočívá v tom, že může postihnout plíce, ale člověk má dlouho pocit, že je vše v pořádku. A když se u něj projeví dušnost, už může být pozdě, plíce mohou být virem zasaženy až příliš. Pokud by se člověk nechal vyšetřit a zjistil, že jsou jeho plíce postiženy, mohl by se léčit i bez hospitalizace v nemocnici.
České nemocnice jsou i nadále přetížené. Momentálně pečují o 8 tisíc pacientů. Přitom už když pečovaly o 7 tisíc pacientů, ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný varoval, že v českých nemocnicích dochází kapacity.
Světlem na konci temného koronavirového tunelu je očkování. Jenže tady vyplul na povrch další problém.
„Zbytečně rychle se přitom podává druhá dávka za tři týdny, se zvýšeným počtem nežádoucích účinků, a nenechá se rozvinout imunitní odpověď po první dávce. Vakcínami se v ČR v pandemii plýtvá jejich nesprávným použitím,“ rozčílil se imunolog Thon.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp