Exministr financí Miroslav Kalousek prý teoreticky mohl přijít do kontaktu s komunistickou státní bezpečností jakožto někdejší člen strany Národní fronty. A pokud už tvrdí, že Fajád působil mimo jiné i na Ukrajině v časech proruské vlády, Schneider připomíná, že Fajád působil ve stejných strukturách i za prozápadní vlády, takže by Kalousek vlastně mohl tvrdit, že je Pelikán i americkým agentem.
Podle Schneidera stojí za pozornost, že v TOP 09 najdeme i europoslance Jaromíra Štětinu, jenž s StB spolupracoval. Podle Schneidera se k tomu zavázal podpisem učiněným v zahraničí. „Již byla řeč o dobrovolném agentovi Štětinovi, který 19. dubna 1977 (téhož dne, kdy podepsal spolupráci s StB) udal jména šesti svých spolupracovníků, kteří mohli přinést a rozmnožovat na jeho pracovišti protistátní písemnost. Tehdy to byl dost nebezpečný ‚bonz‘, například disident Jiří Chmel dostal 18 měsíců natvrdo jen za to, že u něho doma na večírku lidé podepisovali Chartu77,“ napsal analytik.
„V agresivních atacích proti Rusku se ale splachovací Štětina často objevuje v čele pelotonu těch nejsnaživějších, a když bývá vystřídán, pak nějakým podobným kalibrem. Třeba Kalouskem. Ale v čem je pointa? Celý tento spektákl totiž v prostředí normálně uvažujících lidí neodvratně vede k totální diskreditaci v podstatě jakéhokoliv, i sebeserióznějšího protiruského diskurzu. A jestli se tak stane, v čí prospěch to asi bude?“ ptá se dál analytik.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp