Lidé kašlou na lesbické matky, miliony hlasů leží na ulici. Komentátor vyhlíží někoho, jako byl Ronald Reagan

23.10.2014 17:08 | Zprávy

Dnešní svět se prý v mnohém podobá situaci v USA v 70. a 80. letech minulého století. Myslí si to alespoň Lubomír Vylíčil, který na serveru Pravý prostor uveřejnil úvahu, v níž se zamýšlí nad tím, co vlastně dnešní voliči chtějí - a to jak pravicoví tak levicoví. Dospívá k tomu, že práva lesbických matek občany netrápí. Politici by se spíš měli zaměřit na běžnou rodinu, aby dost vydělala, koupila si auto a podobně.

Lidé kašlou na lesbické matky, miliony hlasů leží na ulici. Komentátor vyhlíží někoho, jako byl Ronald Reagan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna, ilustrační foto

Než se americký prezident Ronald Reagan stal prezidentem USA, byl členem jak levicové demokratické strany, tak pravicové republikánské strany. A po několika letech levicových vlád demokratů cítil, že jsou občané pomalu otravováni. A to jak voliči pravice, tak voliči levice. Prvně jmenovaní měli dost rostoucích regulací a přerozdělování vlastních peněz. Chtěli si s nimi sami nakládat, vydělat si na domek či auto a žít bez toho, aby mu státní úředníci koukali přes rameno. Levicoví voliči se příliš nezajímali o práva menšin, ale vadilo jim, že lidé žijící často pouze z dávek mají více peněz než pracující dělníci.

Takové politiky v Česku prý také máme

Reagan toto vše pochopil a nabídl voličům alternativu.  Podle Vylíčila takového politika potřebujeme i v dnešním Česku. „Ano, doba je těhotná čekáním na Reagana. Na charismatického člověka, který slovy prostými, nehledanými a srozumitelnými řekne konečně nahlas, že ‚král je nahý‘. Že občan je majitel, nikoli majetek státu. Že národní stát je tou nejvyšší jednotkou, kterou její vlastník a zřizovatel, občan, může smysluplně spravovat a kontrolovat,“ konstatuje autor.

Celý komentář ZDE

Tvůrce úvahy má za to, že politici podobní Reaganovi v Česku žijí a teoreticky tak mají možnost zvednout miliony hlasů nespokojených voličů, které se „válí na chodníku“. Takoví politici ale musí najít cestu, jak tyto lidi oslovit, a to i cestou jdoucí mimo tradiční média.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

USA odstoupily od dohody s Ruskem, aby vyvinuly rakety proti Číně. Nevyvinuly nic, připomíná analytik

8:40 USA odstoupily od dohody s Ruskem, aby vyvinuly rakety proti Číně. Nevyvinuly nic, připomíná analytik

Americký právník a analytik Tyler Weaver od plic vyčinil své zemi – Spojenými státům. Vynadal jim mi…