Než se americký prezident Ronald Reagan stal prezidentem USA, byl členem jak levicové demokratické strany, tak pravicové republikánské strany. A po několika letech levicových vlád demokratů cítil, že jsou občané pomalu otravováni. A to jak voliči pravice, tak voliči levice. Prvně jmenovaní měli dost rostoucích regulací a přerozdělování vlastních peněz. Chtěli si s nimi sami nakládat, vydělat si na domek či auto a žít bez toho, aby mu státní úředníci koukali přes rameno. Levicoví voliči se příliš nezajímali o práva menšin, ale vadilo jim, že lidé žijící často pouze z dávek mají více peněz než pracující dělníci.
Takové politiky v Česku prý také máme
Reagan toto vše pochopil a nabídl voličům alternativu. Podle Vylíčila takového politika potřebujeme i v dnešním Česku. „Ano, doba je těhotná čekáním na Reagana. Na charismatického člověka, který slovy prostými, nehledanými a srozumitelnými řekne konečně nahlas, že ‚král je nahý‘. Že občan je majitel, nikoli majetek státu. Že národní stát je tou nejvyšší jednotkou, kterou její vlastník a zřizovatel, občan, může smysluplně spravovat a kontrolovat,“ konstatuje autor.
Tvůrce úvahy má za to, že politici podobní Reaganovi v Česku žijí a teoreticky tak mají možnost zvednout miliony hlasů nespokojených voličů, které se „válí na chodníku“. Takoví politici ale musí najít cestu, jak tyto lidi oslovit, a to i cestou jdoucí mimo tradiční média.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp