Macronova proměna. Jak Francie žije s islámem? Expert odhalil

10.03.2021 20:45 | Zprávy

Politolog Jan Eichler vysvětlil, že zatímco při nástupu do funkce byl francouzský prezident Emmanuel Macron poměrně otevřený migraci, tak nyní se výrazně posunul. Dokonce prý cituje nekorektní autory. „On přišel s výrazem islámský konzularismus nebo konzulární islamismus. A hovoří o takzvaných imámech, což jsou lidé, kteří přicházejí z islámského světa, mnozí z nich neumí francouzsky,“ popsal docent. Po teroristických útocích se připravuje zákon o náboženském separatismu, za kterým stojí právě poslanci Macrona.

Macronova proměna. Jak Francie žije s islámem? Expert odhalil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expert z Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler

Tématem pořadu Kupředu do minulosti s docentem Janem Eichlerem byla situace ve Francii, kde se v poslední době mluví o tzv. zákoně o náboženském separatismu. Ten se přijímá prý kvůli tomu, že situace v této západoevropské zemi je již vážná. „Tento návrh zákona má 51 článků, vyjadřují se k němu všechny poslanecké kluby, a zatím bylo registrováno 1700, a podle některých údajů 1900 různých připomínek, doplňků a návrhů, takže to bude opravdu velký maraton,“ zmínil Eichler.

Vůdčí osobností stojící za tímto zákonem má být poslanec Macronova hnutí Republika vpřed. Dle Eichlera jde o bývalého velitele složky RAID, což jsou vrcholoví sportovci, mistři bojových umění, kteří přišli do styku s islámským separatismem. Právě ten je ve Francii významnou hrozbou. Proti islámskému separatismu dokonce vystupuje současný prezident země Emmanuel Macron.

Celý rozhovor ZDE:

„Zprvu, když nastupoval do funkce, za chvíli to budou čtyři roky, byl dost otevřený, ale dnes se výrazně posunul na pozice kritických autorů ve Francii, kteří říkají, že je potřebné s tím něco dělat. On přišel i s výrazem islámský konzularismus nebo konzulární islamismus. A hovoří o takzvaných imámech, což jsou lidé, kteří přicházejí z islámského světa, mnozí z nich neumí francouzsky, a v rámci systému, kterému se říká výuka původního jazyka a kultury malým dětem z přistěhovaleckého prostředí, kteří už jsou ale považováni za Francouze, protože se tam narodili, přibližují a vštěpují do hlavy něco úplně jiného, než slyší ve škole. A dále se tam rozmohla taková věc, že mnohé děti z přistěhovaleckých rodin už nechodí do školy, ale učí se doma, na což chodí velké finanční sumy z islámského světa. A právě nad těmito imámy, kterým Emanuel Macron říká konzulární islám, konzulární imámové, nikdo nemá kontrolu,“ vysvětlil Eichler.

To zaujalo moderátorku Martinu Kociánovou. Poukázala na to, že tento připravovaný zákon má dát pravomoc správním celkům, aby měly přehled o počtu mešit a modliteben na svém území. „To jsem teď trochu z Marsu, protože se mi nechce věřit, že správní celky doteď nesměly mít přehled o počtu mešit a modliteben. Na to opravdu musí být ve Francii přijat nový zákon?“ zeptala se.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

14:45 „Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

Poslanecká sněmovna v pátek chvílemi připomínala sopku před výbuchem. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hod…