Moučková v obřadní síni Staroměstské radnice vzpomínala, že tu čtyři roky oddávala. Po senátních volbách v roce 1996, v nichž kandidovala jako nestraník za ODA, se stala zastupitelkou Prahy 1.
Po předání Moučková řekla, že si přeje, aby nynější volby do Evropského parlamentu dobře dopadly a situace se v této zemi zlepšila. „Věřím strašně na mladou generaci. Hrozně jim fandím, mladým, vzdělaným lidem. Je to to jediný, co nás může podržet a zachránit,“ dodala.
Jednadevadesátiletá Moučková 21. srpna 1968 v televizním vysílání informovala o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Po upálení Jana Palacha v lednu 1969 podporovala studentské protesty. Kvůli tomu musela z televize odejít, následně dostala zákaz vystupování v médiích. Ke své profesi se mohla vrátit až po roce 1989.
Čestné občanství Praha 1 uděluje významným osobnostem, které přispívají k českému uměleckému a vědeckému dědictví. Návrhy mohou zasílat i občané. Nominované schvaluje zastupitelstvo městské části Praha 1. V loňském roce Čestné občanství převzala například snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, jeho držiteli jsou dále třeba moderátor a herec Marek Eben nebo zpěvačka Hana Hegerová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk