„Je dobře, že i západoevropští politici se zvolna přiklánějí k této myšlence, kterou předáci Visegrádu prosazovali od začátku uprchlické krize: kvóty nemají smysl, dokud je hranice volně propustná. Tu je třeba zajistit, kontrolovat a teprve pak lze jednat o tom, co s lidmi, kteří přišli a na evropském území už jsou,“ poznamenává Neff. Zároveň uvádí, že je snad jasné každému soudnému člověku, že uprchlíky odsud proti jejich vůli nikdo nedostane.
„Bohužel, jak se zdá, do této kategorie německá reprezentace v čele s Angelou Merkelovou nepatří,“ kritizuje sousední zemi, ale zároveň kvituje, že někteří němečtí politici se přiklánějí ke konceptu ochrany hranic.
„Ochrana Schengenu bude vojenská, nikoli policejně-byrokratická operace. Bude nutno nasadit pozemní síly a také námořní. Žádná vojenská operace není hezká na pohled. Předpokládá násilí a přejme si, aby to bylo násilí nekrvavé,“ dodal s tím, že opevněná Evropa je násilí. „A co naplat, k obraně násilí patří,“ doplnil.
Zároveň se také vyjádřil k situaci v Rusku a na Ukrajině. „Rusko vysílá signály, že by bylo ochotno i zklidnit situaci na východě Ukrajiny výměnou za dohodu se Západem. Kdyby k nějaké takové dohodě došlo, byl by to snad jediný pozitivní výsledek neblahých událostí těchto dnů. Ukrajinská krize se vyhrotila důsledkem nezodpovědného jednání jak Západu, tak Ruska. Jiné východisko než smír zde není a čím dřív k němu dojde, tím líp,“ uzavřel Neff.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef