Nápad na pomoc 50 válečným sirotkům ze Sýrie se prý zrodil v létě a teprve teď se přetřásá i proto, že bylo třeba sehnat politiky a pracovníky z Velké Británie, kteří mají zkušenost se stejnými projekty. Europoslankyně ale odmítá, že by si tím dělala kampaň. „Tohle mohla udělat česká vláda už před rokem, nemusela čekat na to, až s tím přijde nějaká Šojdrová.“
„To je jedna z posledních možností, jak pomoc těmto dětem, ale i České republice. Blíží se summit EU, který se bude týkat azylové politiky, a Česká republika je stále vnímána jako země, která není vstřícná. Přitom to není pravda. Tady jsou lidé, kteří chtějí pomáhat, a my bychom mohli říct: my nechceme kvóty na uprchlíky, my umíme pomáhat i dobrovolně,“ popsala politička svůj pohled na projekt.
Naprosto rozumí argumentu, že je třeba pomáhat českým dětem nebo seniorům. To je samozřejmé. Ale podle dámy máme pomáhat i jinde. Ona sama prý pomáhá dětem např. v Indii a teď se nám tu rodí další projekt, kterým by mohlo pomoct Česko jako celek, pokud si vybere 50 sirotků z přibližně tří tisíc sirotků přítomných v Řecku. „Premiér může vystoupit a může říct: samozřejmě, že padesáti sirotkům pomůžeme, přijmeme je, vždyť je to banální. A v tu chvíli Šojdrová zmlkne,“ mluvila sama o sobě politička.
Plán by prý mohl být relativně jednoduchý. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) si může zatelefonovat s řeckým ministrem vnitra, někdo může vyjet do Řecka a těch padesát sirotků přijmout. Takhle jednoduché to prý je.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp