Tyto kroky Ankara podnikla přesto, že Rusko bylo před incidentem prý ochotno spolupracovat s Turky i při řešení „citlivých otázek nezapadajících do mezinárodního práva“.
Putin blíže neupřesnil, s jakými návrhy se Turecko dříve na Moskvu obracelo. „Řekli jsme: chápeme vás a jsme připraveni vám pomoci,“ tvrdil.
Jestli však Turci chtěli sestřelením bombardéru dosáhnout stažení Ruska ze Sýrie, tak ničeho nedosáhli. „Jestli Turci chtěli lízat Američanům jedno místo..., tak nevím, zda postupovali správně,“ řekl Putin.
V současnosti „nevidí perspektivu“ opětovné spolupráce s nynějším tureckým vedením. Obvinil také Turecko, že se na jeho území zotavují severokavkazští radikálové, podnikající v Rusku teroristické útoky.
Podobná obvinění Putin adresoval gruzínskému vedení v dobách, kdy v Tbilisi stál u kormidla moci prozápadní prezident Michail Saakašvili, který s Ruskem v srpnu 2008 svedl pětidenní válku o odštěpenecké gruzínské provincie Jižní Osetie a Abcházie.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk