Hned úvodem novinář a bývalý hlavní kandidát Zelených naznačil, co si o miliardářích myslí. „Mezi miliardáři se lidé, kteří nejsou sociopaty, vyskytují zcela výjimečně. Petr Kellner k takovým výjimkám rozhodně nepatřil,“ započal. Podnikateli však přeje alespoň to, že měl rodinu. „Že měl Petr Kellner blízké, pro něž je jeho smrt ranou a důvodem k hlubokému žalu, mu přejme,“ napsal.
Patočka píše, že Kellnerova smrt byla „stylová“ a „odpovídá způsobu, jakým žil a jak se k české společnosti vztahoval“. Aktivistovi vadí, že Kellner cestoval, a dodává, že Kellner „zahynul při zhýralé zábavě na Aljašce“.
Patočka si myslí, že odchod úspěšného podnikatele zaměstnávajícího tisíce pracovníků není ztrátou pro českou společnost, a pouhé takovéto uvažování považuje za „zhola nepřijatelné“. „V reakcích na Kellnerův skon se nejedná o nic jiného než o další krok k normalizaci režimu oligarchie, který tu vzniká,“ míní.
Podle šéfredaktora Deníku Referendum nebyl Kellner „solidární“, a tedy ani demokrat. Tvrdí, že akorát pochopil svobodu „jako možnosti dělat, co se mu zlíbí“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak