Konzervativní část společnosti většinou vztyčení napodobeniny sloupu vítá a připomínám, že nešlo o symbol nadvlády Habsburků tři století nad touto zemí, ale o poděkování Panně Marii za malý zázrak v časech třicetileté války.
Odpůrci vztyčení napodobeniny sloupu však zůstávají nadále na svých pozicích.
Svědčí o tom ostatně i spor levicově orientované publicistky, Apoleny Rychlíkové a jejího otce scenáristy a režiséra Břetislava Rychlíka.
Rychlíkové připomíná sloup napodobeninu z hobby marketu Obi a vyjádřila naději, že sloup bude stržen podobně, jako byl před sto lety stržen původní sloup. A když už se konzervativní spoluobčané zaklínají při obnově Mariánského sloupu podporou občanů zdola, podle Rychlíkové by mělo být tolerováno i to, že bude obnoven pomník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva nebo i pomník sovětského diktátora Stalina s jeho rukama od krve tisíců politických vězňů.
Jenže proti své dceři se postavil režisér Břetislav Rychlík. „Panna Maria nikoho masově nevraždila, to fakt nepřeháněj,“ reagoval na komentář své dcery po pravdě Rychlík.
Na slovní rozepři upozornil server Echo24.cz a lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
„Ta mlaskla,“ poznamenal ke slovnímu střetu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp