„Je to stejně důležitý symbol jako ústavní práva na další svobody,“ zhodnotil právo na držení zbraně Okamura, jenž je sám signatářem petice.
Zmínil, že při svém zhodnocení vychází z toho, že tento princip kdysi utvářel i nejznámější demokracie světa – Spojené státy a Švýcarsko. „Obě země byly založené nejen na právech a svobodách svých občanů, ale také na povinnostech,“ pronesl a řekl, že jedním z takovýchto principů bylo, že každý zdravý muž má právo a povinnost starat se o svoji zbraň a v případě potřeby bránit svoji vlast.
„Novela vznikla jako reakce na snahu Bruselu, tedy Evropské unie, směrnicemi upravovat zbraňové zákony v členských zemích. Není toho už mnoho, o čem si smíme sami v České republice rozhodovat, ale otázka vnitřní i vnější bezpečnosti je a musí být vždy jen v naší suverénní rozhodovací pravomoci,“ burcoval Okamura. Dodal, že jak, kdy a čemu se budeme bránit, to „není otázka ani pro Němce, ani pro Francouze, ani pro Bruselany, ale je to jen a jen právo českých občanů a vlád a Parlamentu České republiky“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak