Na slova o uprchlících přišlo díky otázce na projekt „Uprchlík do každé rodiny“, jenž míří do Česka. V té souvislosti právě Klaus mladší zmínil Šabatovou, Špidlu, Teličku, ale i europoslance Luďka Niedermayera či exministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou. „Projekt bych zakázal z důvodu ‚vměšování do vnitřních záležitostí ČR zahraničními zločineckými skupinami‘,“ poznamenal Klaus mladší.
Kromě uprchlické krize se však Klaus mladší vyjádřil také k napadení číšníka v pražské restauraci, za nímž stála skupinka Nizozemců. „Nesoudil bych národ podle sedmi agresívních darebáků. Zajímavá byla diskuse na sociálních sítích, kde se Nizozemci omlouvali, že nešlo o skutečné Nizozemce, a vyjadřovali přání, aby byli pachatelé potrestáni v ČR, neb v Nizozemsku by byli brzy propuštěni coby chráněná minorita a oběť rasismu,“ zmínil k této otázce Klaus mladší.
- Původní text ZDE.
Klaus mladší také sdělil, že se domnívá, že vznikne vláda ANO–ČSSD/KSČM. On sám ji však nepreferuje, stejně jako vládu ANO–SPD/KSČM. Za větší nebezpečí pro české školy však považuje první variantu, kvůli tomu, že ve školském výboru za ČSSD je, jak jmenuje, paní Valachová s panem Staňkem. „Za SPD dva velmi racionální poslanci,“ zmínil.
Následně se pak Klaus mladší vyjádřil k Libeňskému mostu, který je podle jeho názoru potřeba hlavně co nejdříve mít plně funkční. „Ať už nový, či opravený. Oblast již desítky let potřebuje také most z Bohnic směrem na Ruzyni, aby se dokončil okruh,“ dodal Klaus mladší.
Závěrem pak Klaus mladší řekl svůj názor k ohlášenému přesunu českých institucí v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalému. „Je to krok odvážný a navazuje na velmi nadstandardní vztahy ČR a Izraele. Čistě technicky je normální, aby velvyslanectví bylo v hlavním městě. Co je hlavní město, si má každá země určit sama,“ uzavřel Klaus mladší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef