„Já si myslím, že to je snad ještě horší, protože tam vystupuje komunistická strana. A v roce 1948 získávala komunistická strana vliv v různých firmách a strukturách. Bojím se toho, že pokud budou ve firmách zástupci komunistické strany, tak bych byl velmi nerad, aby bylo nějak zvýhodněno Rusko třeba při dostavbě jaderné elektrárny,“ uvedl v rozhlase Michálek.
Kauzy Petra Nečase a dnešních komunistů však podle hosta nelze tak úplně srovnávat, protože v kauze Petra Nečase nešlo jen o trafiky.
Piráti by do budoucna prosadili zákon, který by nastavil průhledný mechanismus, jak obsazovat pozice ve státních firmách. Podle Pirátů by měli v podnicích zasednout především odborníci nebo alespoň politici, kteří se vyznají v politice. V současnosti je to prý tak, že prakticky nikdo nic nekontroluje. Alespoň Michálkovi se to tak jeví.
Dnes je to prý tak, že politici si ve státních či městských firmách prosazují své zájmy a nehledí na blaho společnosti. Dobře je to prý vidět např. v Praze, kde údajně primátorka Adriana Krnáčová za ANO umožnila obsadit některé dozorčí rady podniků, tak aby si někteří politici vydělali alespoň 100 tisíc korun, a tím je naplněn hlavní cíl politiků.
Piráti jsou podle Michálka jiní. Mají sice zástupce v dozorčí radě VZP, ale podle něj tam neprosazují zájmy Pirátů, nýbrž zájmy občanů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp