Zaorálek, Chovanec a Sobotka ovládli ČSSD, jsou zkorumpovaná parta. V socdem se to dál mydlí, padají zlá slova

19.06.2017 7:54 | Zprávy

ČSSD se v minulém týdnu pokusila o restart, který stvrdila v sobotu na své programové konferenci. Bohuslav Sobotka končí po sedmi letech jako šéf ČSSD. Zůstává premiérem, předsednictví strany přebírá Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek je volební lídr. „Vzniklý triumvirát krizi socialistů nevyřeší. Naopak jen odhaluje, v jak velkých problémech strana čtyři měsíce před volbami je,“ konstatuje časopis Týden.

Zaorálek, Chovanec a Sobotka ovládli ČSSD, jsou zkorumpovaná parta. V socdem se to dál mydlí, padají zlá slova
Foto: archiv starosty
Popisek: poslanec a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)

Proti zvolenému řešení se bouří i někteří nespokojení poslanci ČSSD. „Ať už jsme v minulosti měli jakékoli problémy, vždy o nich jednalo předsednictvo a poslanecký klub. Poslední dobou ale rozhoduje jen skupinka několika vyvolených v politickém grémiu,“ řekl jeden z poslanců s tím, že jim pak laskavě řeknou, co vymysleli, a chtějí to schválit. Podle jeho názoru to tak bude pokračovat i po éře Bohuslava Sobotky. 

„Volební manažer Honza Birke žádal, abychom se nestříleli do nohy. Obávám se, že jsme se střelili do hlavy,“ ohodnotil změny v ČSSD poslanec Jeroným Tejc.

Žádnou změnu pak necítí podle Týdnu ani šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Trojku vedoucích mužů nazývá klientelistickou a zkorumpovanou partou lidí. „Pokud chce ČSSD něco změnit, potřebuje kompletní obrodu strany,“ míní šéf ANO. 

Kromě Sobotky však rezignoval také volební manažer a místopředseda strany Jan Birke. Tvrdí, že nový šéf si má právo vybrat svůj tým. Jenže podle zdroje z ČSSD je důvod jiný – Birkeho vztahy se Zaorálkem jsou v poslední době napjaté a ten nechtěl pro Zaorálka dělat. Prozatím bude volebním manažerem Chovanec, i když socialistické špičky prý předpokládají, že to tak zůstane. Zaorálek sice podle Týdne prosazoval poradce na ministerstvu zahraničí Petra Kovaříka, s tím však mnozí straníci nesouhlasili. Neprošel ani Jan Chmelíček z Masarykovy demokratické akademie. 

Chovanec si pak podle některých zdrojů převzetím volebního štábu snaží upevnit moc.

Zaorálek se pak pro změnu, dle hodnocení MF Dnes, snažil v sobotu předvést své rétorické schopnosti v praxi. „Při proslovu poletoval českou historií tam, kam jej zrovna zavedl tok jeho myšlenek, tak rychle, že často část svého publika ztrácel,“ konstatuje deník. A všímá si také toho, že ani jednou nezaznělo jméno největšího soupeře sociálních demokratů, Andreje Babiše. To prý radí straničtí poradci. Voliči totiž podle nich nechápou, proč se ČSSD začalo vůči hnutí ANO vymezovat, když s ním 3,5 roku vládne.

„Přestaňme si stěžovat. Přestaňme říkat, že se nám nedaří něco prodat,“ burcoval také Zaorálek závěrem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

14:45 „Inkvizitor Řezníček.“ Babiš rozpoutal ve Sněmovně bouři. Koncesionáři pohoršeni výstupem ČT

Poslanecká sněmovna v pátek chvílemi připomínala sopku před výbuchem. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hod…