Když to dobře dopadne, spoluúčast v NATO nás bude stát podstatně víc – a s velkou pravděpodobností v jiném tempu, jinak, než jak plánoval premiér Sobotka, že bychom to za sedm let nějak dorovnali na míru, kterou jsme měli ale platit už předevčírem.
Už teď by měli politici řešit, kde na to případně najdou peníze – což ve volebním roce, kdy se hlavně předstírá rozdávání – jistě dělat nebudou.
Náznakem premiérky Mayové, že Brexit bude zásadní – padá Sobotkova „statečná“ teze, že na Čechy pracující v Británii nám nikdo sahat nebude… Bude. Británie.
Řešení by se mohlo spojit s nápady ministra Chovance, že žádné cizí pracovníky přijímat nebudeme, i když máme nedostatek pracovních sil. Stažením Čechů z Británie bychom pár tisíc lidí získali a s výkřikem Čechy Čechům bychom je mohli stáhnout i proti jejich vůli.
Formát většiny našich politiků není větší než okresní, což se stává krajně nedostatečným. (stejné platí pro celou populaci). V rámci globalizace, hnané technologickými revolucemi se okresy zmenšily na zanedbatelnou maličkost. Chudí duchem pak kromě své blahoslavenosti při stejné nevědomosti nacházejí s politiky společnou ruku, názor. I volbu. I to bude platit globálně.
Jako bonus měsíce jsem obdržel sdělení že pan Rath je sice možná podvodník ale protože některý ze soudců měl příliš krátké kalhoty tak to neplatí. Naopak, panu Janouškovi se z kriminálu udělalo tak zle, že si musel na chvíli od toho svinstva odpočinout. Hádám 20 -30 let, než se to zlepší.
Jinak je tu spravedlnost, padni komu padni a případně Fando nepadej, protože si náš, anebo na to máš!
Oblast školství a vůbec vzdělávání zápasí desetiletí sama se sebou takže teď budou nově odměňovány školy podle odučených hodin ne podle žáků. Řešení tak zásadních problémů ukazuje, že je před námi ještě daleká cesta ke kvalitnímu vzdělání. Čím méně vzdělání, tím více hádek o kdejakou malichernost, protože nevědomost se předkládá jako rovnocenný „názor“.
Oznamování nevydání účtenek EET - jak jsem pochopil z mnoha hlav davu a masívu českých novinářů - je považováno téměř za stejný zločin, jako udávání gestapu.
Podobně možná jako ohlašování korupce, které také řada českých mediálních myslibců označuje za „práskání“.
A když někdo zabije dítě a půjdu to nahlásit, to už prosím bude v pořádku? Nebo taky budu udavač?
Možná je tedy správné, tradiční a obvyklé: nehlásit nikde nikdy nic, mlčet jako „statečný“ český hrob? A ve stejném tichu pak šlohnout pytel cementu pro sebe samotného?
Jak vidno ve vzdělávání nám hodně chybí také výklad elementárních pojmů jako je dobro a zlo.
Ale kdo to bude učit? A jak?
Publikováno v rámci mediální spolupráce s Nadačním fondem proti korupci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV