Četli jsme mezi řádky v Zemanově projevu. A...

26.02.2014 15:01 | Zprávy

POLITOLOGOVÉ Během vystoupení českého prezidenta Miloše Zemana ve Štrasburku před europoslanci zaujalo politologa Jana Kubáčka dvojí štípnutí české hlavy státu. Jednak když parafrázoval evropskou myšlenku na příkladu socialismu a také že přirovnal nynější situaci ke konci 30. let. Zaujal ale i tím, že odmítl unifikaci Evropské unie, vzápětí ale horlivě volal po sociální unifikaci.

Četli jsme mezi řádky v Zemanově projevu. A...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman s šéfem Evropského parlamentu ve Štrasburku

Hodnocení projevu českého prezidenta Miloše Zemana ve Štrasburku před poslanci Evropského parlamentu začíná politolog Jan Kubáček tím, že kdo sleduje dlouhodobě názory Miloše Zemana a zajímá se o jeho zahraničně-politické postoje, tak ve vystoupení poznal toho klasického Miloše Zemana posledních patnácti let, kdy své názory opakuje či maximálně precizuje o nějaké konkrétní události. Mnohé příklady nesmyslných směrnic využíval i v době své prezidentské kampaně a spojoval je bezprostředně se svou chalupou a se svým životem.

Zajímavost ve vystoupení hlavy českého státu našel v několika bodech. „Poprvé v tom, když použil poměrně netradiční, řekl bych až politicky nekorektní, příměry vůči evropským poslancům, a to když evropskou myšlenku parafrázoval na příkladu socialismu. To mohli někteří chápat jako určitý štípanec evropské unifikaci, evropskému byrokratismu, protože to mohl parafrázovat na jinou podstatu. Ti, co četli mezi řádky, si možná povšimli, že původní inspirace byla vedena k socialismu závěru padesátých let, ostatně tam padal příměr o soudruzích,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Jan Kubáček.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

4:44 Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

Ponesou se letošní oslavy událostí 17. listopadu 1989 ve jménu protestů a nesouhlasu se zvolením Don…