Nikdo nikdy nemůže být spokojen s vysíláním České televize, a už vůbec ne politici. „Téměř každý člověk má o sobě vysoké mínění, a teď si představte, že televize jeho vysoké mínění nepotvrdí. Bylo by podezřelé, kdyby se zpravodajství politikům líbilo,“ prohlásil Milan Uhde. Má brát Česká televize ohled na mínění politiků nebo řadového občana? „To jsou otázky, které visí ve vzduchu velmi dlouho. Jenže Česká televize má plnit poslání dané zákonem, a nikoli míněním řadových občanů, tedy svých koncesionářů,“ upozornil.
Prezident prohlásil, že lidé, kterým se vysílání České televize nelíbí, by mohli peníze místo veřejnoprávní televizi posílat na veřejně prospěšné účely, ať už v oblasti zdravotnictví, školství, sociální péče apod. Návrh senátorů v čele s Janem Velebou, podle kterého by poplatky nemuseli pět let platit ti, o nichž by Česká televize či rozhlas zveřejnily nepravdivou informaci, označil Miloš Zeman za návrh na zrušení koncesionářských poplatků. Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka by se v případě zrušení poplatků musela stát ČT televizí komerční.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Libuše Frantová