Nekorektní Patrik Nacher: Rádoby elity! Trump, Zeman, teď zpochybňují Johnsona. Nedej bože, aby někdo stejně zpochybňoval Čaputovou. To by bylo řevu

02.08.2019 8:12 | Zprávy

ROZHOVOR „Obávám se, že k rozdělování společnosti přispívají ‚rádoby elity‘, které vystřelí ve svém černobílém vidění nějaké hodnocení, posudek či dokonce rozsudek nad někým, kdo si dovolil mít jiný názor, či se zúčastnil cesty tu do Číny, tu do Ruska, nebyl dostatečně kritický vůči Trumpovi nebo Zemanovi, souhlasil s brexitem a podobně. Okamžitě ho odsoudí bez ohledu na celkový kontext, bez ohledu na to, čeho v životě dosáhl. Lidé se pak této osoby přirozeně zastanou a tím dochází k rozdělování společnosti,“ říká pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prozrazuje i své zkušenosti s elektromobilem, i že spouští nové stránky Nekorektni.eu.

Nekorektní Patrik Nacher: Rádoby elity! Trump, Zeman, teď zpochybňují Johnsona. Nedej bože, aby někdo stejně zpochybňoval Čaputovou. To by bylo řevu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Mládež po vzoru Grety protestuje za ochranu klimatu, města vyhlašují stav klimatické nouze. Je to opravdu tak vážné? A zachrání Evropané sami celou planetu?

Má to několik rovin. Zdá se, že je to módní téma a kdo ho vytáhne, je IN. Má to takovou typickou vlnu – explozivní příchod, udržování tématu a pak nenápadný konec. Připomíná mi to situaci, kdy jeden rok byla zprávou číslo jedna nemoc šílených krav, o které se mluvilo úplně všude. Následující rok toto téma zcela zmizelo a objevila se ptačí chřipka. Vybíjeli se ptáci v okruhu desítek kilometrů čtverečních od nakažené labutě, aby následující rok po tom neštěkl ani pes. Vždy mi takové situace připomenou zapojit zdravý selský rozum.

A stejné je to s ochranou klimatu. Pamatuji si, že někdy kolem roku 2007 se mluvilo o globálním ochlazování. Teď tu máme globální oteplování. Je potřeba se podívat, jaký vliv na životní prostředí má člověk, a jaký je přirozený vývoj. V kolika procentech se člověk podílí na tvorbě skleníkových plynů a na kolika z těch procent se podílí samotná Evropa. Zda my tady nenaskakujeme příliš na tuto mediální módní vlnu, zatímco největší znečišťovatelé – Čína a USA – se k tomu příliš nehlásí.

Tím nechci říci, že to řešit nemáme. Jen vybízím k návratu ke zdravému selskému rozumu, k normálnosti. To, že k této problematice vystupuje na odborných konferencích šestnáctiletá studentka, pak z vážného tématu dělá pouhý marketing. Kdyby tímto způsobem vystupovali studenti a děti k něčemu jinému, dovedu si představit, že se pak bude oprávněně psát, že je někdo zneužívá, aby popularizovali určité téma či nějaký postoj. Najednou – když je to ona módní vlna – se to nepíše.

Na druhou stranu jsem rád, když se mladí lidé angažují, těší mě, že nejsou ignoranti a na něčem jim záleží. Druhá strana téže mince je ovšem ta, že se to může poněkud přepálit a mladí lidé jsou zneužíváni pro ideologicko-politický boj. Snažím se zkrátka na věc nekoukat černobíle. Na rozdíl od nedůvěřivých kritiků za každou cenu, či naopak nekritických obhájců ochrany klimatu naskakujících na cokoliv v této věci. Očekával bych zde odborníky, kteří přijdou s nějakými daty, statistikou, detailní analýzou. Politické glosy šestnáctileté studentky jsou a zůstanou pouze oněmi politickými glosami. Tím se z toho stává trochu šaškárna, jakkoliv uznávám, že to upoutá více pozornosti.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střely nebo letadla F-16? Podle Jaroslava Štefce by se Rusové měli obávat něčeho docela jiného

4:44 Střely nebo letadla F-16? Podle Jaroslava Štefce by se Rusové měli obávat něčeho docela jiného

Jsou všude kolem nás samí ruští špioni a bude Evropa o vánočních a novoročních svátcích čelit útokům…