Jsme na konci roku 2019. Jaký byl letošek pro Českou republiku, co se povedlo a co ne? A má pravdu vláda, podle které se máme stále lépe?
Rok 2019 hodnotím jako úspěšný, běžní lidé se mají opravdu lépe, zvyšují se mzdy, výrazně rostou důchody seniorům, byly nastaveny benefity studentům (zvýhodněné cestování vlakem). Vedle toho se konečně řeší páteřní komunikace D1. Když srovnám jednotlivé vlády od mezníku vstupu do EU, kde je pod drobnohledem vždy osobnost premiéra, pak musím jasně říct, že ta současná vedená Andrejem Babišem nad těmi předchozími hodně vyčnívá a má výsledky.
Co se ale také „povedlo“, bohužel, to je rozeštvat lidi a cílevědomě bourat mezinárodní vztahy směrem k Ruské federaci a Čínské lidové republice, zatímco velké západní státy Evropy, Německo a Francie, dělají léta politiku přesně opačnou. Například k Číně, kde francouzský prezident Macron dokonce po jedné z úspěšných cest, po uzavření obřího kontraktu na dopravní letadla veřejně prohlásil, že si vytkl cíl navštívit Čínu každý rok. Zatímco když náš prezident Miloš Zeman letí do Číny, tak nastane mediální běsnění. Nejen proti němu, ale i světová hokejová legenda Jarda Jágr s tím má své zkušenosti. Stačí jenom chvilku se ocitnout v blízkosti pana prezidenta a mainstreamové hrdinky a hrdinové vylézají z nor.
Nejde ale jenom o to, jak se máme dnes, důležité je, jak se budeme mít, zejména naši potomci, za 10, 20 let, jaký základ vytvoříme pro příští generace. Chcete-li, zda se naplní scénáře dnes už docela vousaté politiky antibabiš, která nezná jinou prognózu než ekonomickou zkázu a hospodářský úpadek. Vypadá to ale na opak a zdá se, že konečně je zde určitá vize, která dává lidem cíl a naději novým generacím. Konečně se zdá být překonána doba, kdy jsme dostávali do schránek Kalouskovy složenky, na kolik každého z nás vychází podíl na státním dluhu.
Podíváme-li se na českou politickou scénu, konkrétně na vrcholové politiky, jak jste tento rok vnímal premiéra Babiše? Nutno podotknout, že kolem něj bylo letos opravdu dusno. Máme tady obnovení trestního stíhání v souvislosti s Čapím hnízdem, audit z Bruselu…
Premiéra Andreje Babiše vnímám jako velmi silnou osobnost, jako člověka, který je nadán mimořádnou pracovitostí a psychickou odolností a souhlasím s názorem pana prezidenta Miloše Zemana, že Andrej Babiš nemá u nás rovnocenného soupeře a organizování kampaně proti němu ze samotného Evropského parlamentu za podpory práskačů od nás nasvědčuje, že jde o mnohem víc než o Čapí hnízdo. Posuďte zatím známá fakta a souvislosti se mnou. Na 27. února 2020 je ohlášená kontrola EU na dotace a povede ji Monika Hohlmeierová, vysoká funkcionářka CSU a stranická kolegyně Bernda Posselta, předsedy Sudetoněmeckého krajanského sdružení, rovněž europoslance. Ta dáma, která v europarlamentu údajně nosí placku Milionu chvilek, sem přijede kontrolovat dotace Agrofertu… Ta dáma se má dle prosáklých informací, které zveřejnil zdroj Arfa.cz, setkat s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, který vrátil do hry kauzu Čapí hnízdo, naproti tomu s Andrejem Babišem nikoliv.
Počkejme si tedy a pečlivě sledujme kroky euro komanda, které vede žena, která sama má a měla ve své profesní a politické kariéře nemálo problémů a střetů se zákonem. Pro mne je europarlament nedůvěryhodná instituce, která je například schopná přijmout usnesení, ve kterém tvrdí, že pouze německo-sovětská smlouva o neútočení ze srpna 1939 připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války. Zcela tito plagiátoři dějin pomíjejí mnichovskou dohodu, přesně diktát, ani slovo o ostatních smlouvách o neútočení, o podpoře vyzbrojení Hitlera atd. Když poslanci EP schválí takovou hanebnost, do čeho se pustí dál? Budou nám diktovat, jak máme vykládat naše zákony? Asi ano, uvidíme, co nám řekne Pavel Zeman po instrukcích madam Hohlmeier.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora