Rozladilo vás, že se se strážníky v původních záměrech nepočítalo při vakcinační strategii v prioritních skupinách? Městští strážníci napříč republikou se hlasitě ozvali a záležitost projednávali…
Stát přehlíží strážníky dlouhodobě. Pravda je, že jsme orgánem obce, ovšem stát si možná ani neuvědomuje, kolik práce vykonáváme mimo tzv. místní záležitosti veřejného pořádku. Příspěvek k ochraně osob a majetku, prevenci kriminality a dalším činnostem je masivní a v současnosti by se stát bez strážníků neobešel. Stále se po nás něco chce, ovšem z úst např. ministra vnitra slovo strážník neuslyšíte.
Jak si vysvětlujete, že neměli mít městští strážníci stejné podmínky jako policisté nebo hasiči, i když dělají podobnou práci?
Podle zákona o integrovaném záchranném systému nejsme základní složkou, dokonce ani ostatní složkou IZS, kde jsou uvedeny např. neziskové organizace, které lze využít k záchranným a likvidačním pracím. Obecní a městské policie lze v tomto zákoně rozklíčovat jako orgány obce, které poskytují pomoc na vyžádání. Pokud ovšem vidíte např. v televizním zpravodajství záběry z jakékoliv mimořádné události v naší zemi, tak tam v drtivé většině případů uvidíte mimo složky IZS i strážníky.
V jaké je to fázi? Máte informace, kdy by měli být městští strážníci vlastně očkovaní? Jestli se záměry změnily? Je nějaký předpoklad, kdy by mohli vakcínu dostat konkrétně vaši zaměstnanci?
Po mnoha připomínkách bychom měli být zařazeni do očkování společně s policisty v březnu letošního roku.
Kolik z vašich strážníků už prodělalo covid-19? Jak jste se vyrovnával s absencí zaměstnanců?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Daniela Černá