Koprojekty navrhují občané, jenž chtějí zlepšit život nějaké skupiny obyvatel nebo zvelebit určitou lokalitu v Kopřivnici. O předložených návrzích následně mohou hlasovat všichni Kopřivničané a vítězný projekt je realizován, obvykle hned následující rok.
„V případě skluzavek vedla k realizaci složitější cesta, neboť při prvních dvou výběrových řízeních jsme obdrželi pouze jednu nekompletní nabídku. Proto naši architekti ve spolupráci s předkladatelem projektu zpracovali konkrétní návrh řešení a ten se stal součástí zadávací dokumentace. V následném třetím zadávacím řízení rozhodla nabídková cena. Realizace se kvůli tomu o rok opozdila,“ vysvětlil Jiří Štěpán s tím, že na základě této zkušenosti došlo letos k úpravě pravidel pro předkládání Koprojektů, aby se situace již neopakovala.
„Chceme, aby s námi předkladatelé návrhy konzultovali už před jejich podáním a aby počítali s tím, že 20 procent z předpokládané ceny představují náklady na projektovou přípravu,“ doplnil Jiří Štěpán.
Dvě nerezové, 7,5 metru dlouhé, skluzavky byly instalovány na ulici 17. listopadu poblíž domu č. 1233, na uměle vytvořeném kopci, který je v zimě využíván pro sáňkování. Financovány byly z participativního rozpočtu částkou 623 tisíc korun. Kromě toho se městu podařilo získat dotaci ve výši 100 tisíc korun od společnosti RWE Gas Storage CZ, která bude využita na podzimní výsadbu stromů.
„V rámci přípravy projektu byla vedena diskuse o možnostech zastínění a rozhodli jsme se pro výsadbu stromů, které budou v budoucnosti poskytovat lokalitě přirozený stín,“ doplnil Jiří Štěpán.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV