"Hřiště jsme nechali rozšířit na podnět občanů v rámci participativního rozpočtu. Jsem velmi rád, že aktivních vyznavačů této hry pod širým nebem stále přibývá a věřím, že rozšíření počtu jamek a přenesení hry i do dalších částí parku všichni příznivci discgolfu ocení," uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který se přišel ve čtvrtek na nově rozšířený areál podívat. Náklady na rozšíření hřiště a na rekultivaci stávající části přijdou město na necelých půl milionu korun.
"Když jsme před téměř deseti lety při revitalizaci lesoparku Štěpánka vybudovali i discgolfové hřiště, byla to trošku sázka do loterie. Discgolf byl u nás v té době téměř neznámý sport, ideální ovšem do parkového terénu. Moc mě těší, že nám dal čas za pravdu, a příznivců této nenáročné volnočasové aktivity v Boleslavi stále přibývá," řekl náměstek Marek. Na nově rozšířeném areálu se připravuje začátkem září turnaj a další v ještě větším měřítku bude v listopadu.
Discgolf navíc nevyžaduje téměř žádné náklady, stačí vám pouze talíř na frisbee a parťák, který má chuť si s vámi zasportovat pod širým nebem. A pokud snad frisbee nemáte, můžete si ho za pár korun půjčit na pokladně městského plaveckého bazénu na kraji parku, kde dostanete i kartu na zapisování výsledků a pravidla hry.
Dosavadních devět jamek bylo rozprostřeno v části parku od bazénu k hudebnímu altánu. Rozšíření areálu od altánu přes květnou louku a nahoru do Havlíčkových sadů nejen zvýší počet jamek na výsledných osmnáct, ale zároveň nabídne atraktivnější a více různorodý terén a prvky i pro náročnější vyznavače discgolfu. I nadále je ovšem připraveno v blízkosti krytého bazénu šest jamek, které si může vyzkoušet každý začátečník. Smysl celého discgolfového hřiště zůstává především v tom, že je určen široké veřejnosti, a nejen pro aktivní sportovce.
Informační cedule s mapou a dalšími informacemi o nově rozšířeném hřišti najdete jak u hudebního altánu, tak nedaleko krytého bazénu.
Discgolf je sport podobný tradičnímu golfu. Místo míčků a holí však hráči používají létající disk nazývaný také Frisbee. Tento sport byl formován v 70. letech v USA a stejně jako u klasického golfu je cílem dokončení každé jamky v co nejmenším počtu úderů (nebo v případě discgolfu, nejmenší počet hodů). Disk je hozen z oblasti odpaliště na cíl, vyvýšený kovový koš. Jak hráč postupuje po jamce, musí provést každý následný hod z místa, kde dopadl předchozí hod. Stromy, keře a změny terénu na jamkách a kolem nich představují pro discgolfisty náročné překážky. Jamka končí dohozením disku do koše. Tyto a další podrobnosti najdete na webu České asociace discgolfu ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV