a dovedností osob, které dlouhodobě setrvávají ve stavu hmotné nouze a mají objektivní či subjektivní problémy s nalezením odpovídajícího zaměstnání. Podle místostarosty Zdeňka Vocáska zákon o pomoci v hmotné nouzi neukládá obcím povinnost organizovat veřejnou službu, ale dává jim tento nástroj k využití. „Důležité je, že vede nejen ke zlepšení vnějšího vzhledu obce, ale velmi často i ke zlepšení vnitřního života obce včetně mezilidských vztahů. Obec neuzavírá s těmito občany žádnou pracovní smlouvu a neposkytuje jim plat. Veřejná služba je vykonávána zdarma,“ vysvětlil Zdeněk Vocásek.
Od září letošního roku budou pracovníci, které vybere úřad práce, dohlížet na bezpečnost provozu na přechodech pro chodce. „Chceme především ohlídat přechody v blízkosti škol a hlavních tahů. Jednotlivé pracovníky proškolíme, vybavíme reflexními vestami a terčíkem. Na přechodech pak budou hlídkovat vždy ráno a odpoledne – přesný čas a lokality budeme upřesňovat ve spolupráci s jednotlivými základními školami,“ popsal Zdeněk Vocásek.
Markéta Tomčíková
Městský úřad Nymburk
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mesto-nymburk.cz