Cílem cvičení bylo rozšíření znalostí v oblastech resuscitace a zástavy masivního krvácení, ošetřování nejčastějších akutních stavů v urgentní medicíně, ošetřování ran a zdokonalení se v praktických dovednostech. "Hasiči si tak vyzkoušeli řešení několika krizových situací, jak v roli zachránce, tak i pacienta, které zahrnovaly ošetření zraněných při dopravní nehodě, úrazu elektrickým proudem, otevřených zlomeninách, popáleninách, amputacích či interních stavech," popsal průběh cvičení vedoucí odboru ochrany magistrátu Jan Langr.
Seznámili se také s analýzou záznamů z tísňové linky 155 a získali mnoho dalších informací v oblasti poskytování první pomoci. „Práce hasičů, kteří v rámci své činnosti zasahují u událostí nejrůznějšího charakteru, je velmi záslužná. Několikrát už vyjížděli k situacím, ve kterých museli poskytnout první pomoc. Z tohoto důvodu se snažíme organizovat školení i v této problematice, protože jde o velmi důležitou oblast pro bezpečnost společnosti“, uvedl primátor města Miroslav Žbánek.
Cvičení probíhalo pod vedením cestovatele Marka Balickického ve spolupráci s dalšími lektory. „Pan Balicky je zdravotnický záchranář, bývalý hasič, lektor freedivingu a zážitkové první pomoci. V průběhu svého cestování po světě navštěvoval kolegy z řad hasičů a záchranářů, kde přihlížel na jejich cvičení nebo byl aktivně zapojen do výkonu služby“, přiblížil vedoucí Jan Langr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV