„V obou objektech se potýkáme především se vzlínající kapilární vlhkostí, omezenou účinností vzduchoizolačního systému, s dnes již nefunkčním systémem elektroosmózy a se zasakováním od vadného provedení rubových izolací bez dostatečného oddrenážování,“ vyjmenoval závady, které je třeba odstranit, vedoucí oddělení investic Oto Sedlář. Doplnil, že ve špatném stavu je i vnitřní kanalizační potrubí, jež bude třeba opravit bezvýkopovou technologií s vložením tzv. obráceného rukávce.
Vlastní sanace je rozdělena do tří etap a skončit by měla v roce 2025. Spočívá především v instalaci elektroosmotických systémů a technologií rubových izolací a drenážních systémů, kromě výkopů se zde budou provádět
horizontální izolace injektáží a některé části je nutné podřezat. Poté přijdou na řadu sanačních práce na vnitřních i vnějších omítkách.
Realizaci má „na triku“ rapotínská firma Prumhor, která provádí zejména stavební práce, na instalaci elektroosmotických systémů a technologií pak spolupracuje se subdodavatelskou odbornou firmou PRINS z Přerova. Investice přijde celkem na 14,98 milionu korun, z nichž 6,476 milionu je určeno na letošní první etapu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV