Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy

08.04.2018 11:27 | Zprávy

Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.

 Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner

„Situaci s ArcellorMittal Ostrava vnímám velmi citlivě. Jednak jako ministr průmyslu a obchodu, ale také jako člověk, který pochází z Moravskoslezského kraje. Po společnosti ArcelorMittal chci, aby co nejdříve sdělila jasnou představu o tom, co bude následovat a za jakých podmínek bude chtít ostravské hutní závody prodat. Situace je v kontextu toho, co se teď děje ve Vítkovicích a OKD zvlášť citlivá nejen pro Ostravu, ale i pro celý region,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Moravskoslezský kraj přitom dlouhodobě patří mezi regiony s nejvyšší nezaměstnaností v České republice. A ArcelorMittal Ostrava v současné době zaměstnává na 7 000 lidí.

„Od první chvíle komunikuji s vedením ČMKOS. Jde nám totiž o totéž – aby lidé měli v prosperující firmě práci,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a upřesňuje: „Ostravskému ArceloMittal se daří a průměrná mzda patří v regionu mezi vysoce nadprůměrné. Využiji všech možností, které mám, aby eventuální prodej společnosti nezpůsobil další sociální problémy v Moravskoslezském kraji.”

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benešík (KDU-ČSL): Stateční Gruzínci bojují o demokracii a proevropskou orientaci

10:11 Benešík (KDU-ČSL): Stateční Gruzínci bojují o demokracii a proevropskou orientaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci v Gruzii.