Vzpomeňme si na rok 2011, kdy na fotbalovém hřišti v Lubenci na Lounsku zesnul třináctiletý chlapec v důsledku pádu přenosné branky. V roce 2009 kovová konstrukce házenkářské branky v Dolní Cerekvi na Jihlavsku těžce poranila šestiletou dívku, poté na následky zemřela. Dalším smutným případem roku 2009 byla událost, když konstrukce branky usmrtila třináctiletého kluka v Přibyslavicích na Třebíčsku. Chlapec na sebe během hry s míčem branku převrátil a ta ho ihned zabila.
V návaznosti na tragické události roku 2009 deklarovala Fotbalová asociace společně s kraji projekt s názvem Bezpečná branka. Cílem tohoto plánu je vyměnit fotbalové branky na zhruba 3 500 hracích ploch po celé republice.
Nové branky jsou mnohem bezpečnější, protože jsou vyprodukované z lehkých kompozitních materiálů. Od běžných ocelových nebo duralových branek se liší tím, že je nutné k jejich shození až sedmnáctkrát více energie a následný náraz je tím pádem pětkrát menší. A to už stojí za zamyšlení.
Tento vážný problém je třeba neprodleně řešit. Historie se často opakuje. Ptám se sám sebe, kdy přijde další tragédie. Náš Královéhradecký kraj se k výše uvedenému projektu nepřipojil.
Ing. Pavel Janeček, kandidát KSČM do zastupitelstva města Náchod
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KSČM