Dotazník je přístupný ZDE v českém a německém jazyce a bude zde zveřejněn do 31. května letošního roku. Poté začnou odborníci vyhodnocovat získaná data, aby zjistili, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací.
„Digitalizace mění celý pracovní svět, tedy vzdělávání, témata odborných školení, pracovní prostředí, charakteristiku povolání a je nutné se těmto změnám přizpůsobovat,“ uvedl Javier Valdes, vědec Ústavu aplikované informatiky na Technické vysoké škole v německém Deggendorfu.
Průzkum je součástí projektu Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet, realizovaného Jihočeskou hospodářskou komorou a Obchodní a průmyslovou komorou Dolního Bavorska. Projekt, který trvá od počátku roku 2017 do konce letošního roku, je financován Evropskou unií v rámci programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na průzkumu spolupracuje Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze a Technische Hochchule Deggendorf – Institut aplikované informatiky jako vědecký partner, který provádí průzkum.
„Průmysl 4.0 přináší digitální propojení všech fází výrobních procesů a hraje tím v dnešní době zásadní roli pro podniky. Z tohoto důvodu provádí Jihočeská hospodářská komora a Obchodní a průmyslová komora Dolní Bavorsko průzkum o stavu digitalizace podniků. Cílem průzkumu je pomoci malým a středním podnikům v příhraniční oblasti Dolního Bavorska a jižních Čech se na digitalizaci připravit, posílit svou konkurenceschopnost a podniky při vývoji strategií podpořit. V rámci rozsáhlého průzkumu se nejprve zjišťuje aktuální situace a perspektiva firem v pohraniční,“ řekl Luděk Keist, ředitel Úřadu Jihočeské hospodářské komory.
Účast v průzkumu přináší firmám příležitost prezentovat se a získat potřebnou pomoc. Podniky, které se do šetření zapojí, se pak budou moci zúčastnit případových studií a budou moci využít i odborné poradenství v oblasti digitalizace. Získaná data pak bude využije Jihočeský kraj. „Tímto šetřením získáme přehled o stavu digitalizace výroby v jihočeských firmách. Údaje lze využít k dalšímu směřování politiky například v oblasti vzdělávání, trhu práce, ale i různých investic,“ řekl první náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV