Děkuji za slovo, vážený pane předsedo, vážený pane ministře, dámy a pánové.
Při diskuzi jsem si uvědomila jednu věc a ráda bych požádala pana ministra, jestli by byl tak laskav a vzhledem k situaci našich občanů, kteří žijí a pracují ve Spojeném království, také sledoval situaci tam odebraných dětí. Podle Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí – podle mých posledních čísel jich bylo asi 180, já se domnívám, že je jich zhruba 200 – Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí má možnost zajišťovat českým rodinám v Británii pomoc českého státu. Zatím platí unijní právo, stejně jako třetí strana sporu se můžeme připojit k soudním sporům v případě odebíraných dětí. Všechny kazuistiky neznám, některé ano, takže jsem se snažila také pomáhat i ve Velké Británii. Něco se dokonce i povedlo.
Ale proto bych vás chtěla, pane ministře, požádat, jestli byste byl tak laskav a zapojil Ústav pro mezinárodněprávní ochranu dětí o vypracování postupu, jak bychom postupovali v případě brexitu v tomto případě a v této agendě. Děkuji.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV