Dítě si zvyká na nové prostředí, režim a rituály, a ty děti, které doposud trávily většinu času s maminkou. Nedostatek a rychlé řešní je možné stavět mateřeské školky z mobilních kontejnerů. V jejich prospěch hovoří nižší cena i rychlá výstavba – lze je postavit za pouhé dva měsíce – vyrostly jich nohužel po Česku jen jednotky. Stále je totiž třeba počítat s náklady na provoz, například s výdaji na energie nebo platy vychovatelek. Ty se od té klasické kamenné nijak neliší.
Kontejnerové školky jsou řešením Patriotů
Stavby ze stavebních buněk jsou v zahraničí poměrně běžnou záležitostí. Nejpestřejším příkladem může být Francie s tisícovkou školních tříd. V Anglii, v londýnské čtvrti Dockands, vyrostlo dokonce celé originální městečko bytů z kontejnerů. Nizozemí, Lucembursko a Belgie také fandí těmto levným a variabilním stavbám. V ČR najdete školky ze stavebních buněk v Rychnově na Jablonecku, v Mukařově, Dolních Břežanech nebo třeba v Roztokách u Prahy. Školy a školky z kontejnerů splňují ty nejpřísnější hygienické a stavební požadavky, jsou skvělé, prostorné a vyrostou úplně celé během letních prázdnin. Nejvíce času zabere vybudování základů a napojení sítí, samotné navezení a poskládání kontejnerů je jen otázkou dní.Jednotlivé segmenty lze vyměňovat za jiné, různě je propojovat, nahrazovat, přistavovat. Je to stejně snadné, jako když stavíte lego.
Systém lze snadno demontovat, případně přestavět na budovu s jiným účelem (knihovnu, dům pro seniory). Životnost staveb se pohybuje kolem 15 let. Z kontejnerů se staví i ubytovny, rodinné domky, benzinky nebo pečovatelské domy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PATRIOTI- VOLBA PRO PRAHU