V celém záměru nelze spatřovat nic jiného, než cílený útok na suverénní pravomoce měst a obcí a snahu uvrhnout je do stále citelnější závislosti na nejrůznějších dotacích a na libovůli výše postavených politiků.
V minulosti si mnoho měst a obcí vyřešilo otázku obecních bytových fondů, správně pochopily, že obce nejsou schopné se o takový fond efektivně starat, a obecní byty zprivatizovaly, jakmile to bylo možné. Zamezily tím korupci, postupnému chátrání domů a v neposlední řadě často i vznikům ghett. Zářným příkladem může být například město Beroun.
Úmysly paní ministryně Marksové jsou hanebné - jsou namířené právě proti těm městům a obcím, které se v minulosti svých bytů v dobrém úmyslu zbavily a snaží se hospodařit racionálně. Znamenají upevnění politické korupce a klientelismu mezi obcemi a vyššími úrovněmi politiky. Jsou umělým ospravedlněním dotačního financování, ať už na úrovni krajů, státu nebo evropských fondů - protože jen málokteré město či obec si bude moci dovolit dostát tomuto vynucenému závazku ze svých vlastních zdrojů.
A hlavně: jde o popření demokracie (což není v případě paní ministryně Marksové žádným překvapením). Pokud budou mít obce a města zákonnou povinnost vynakládat obrovské sumy peněz na tzv. sociální bydlení, žebrat kvůli tomu o dotace, a zadlužovat se, je tím omezena moc občanů nad obecními rozpočty, a tedy jedno z hlavních témat každých komunálních voleb.
Takto zamýšlený a navržený zákon o tzv. sociálním bydlení je tedy třeba co nejdůrazněji odmítnout a vedení měst a obcí by se podobným marksismům měla zásadně postavit.
Psáno pro blog.idnes.cz
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV