Zvláštní zástupce OSN pro mezinárodní migraci Peter Sutherland poté ocenil plán EU na kvóty na imigranty.
„Žádný uprchlík ani přistěhovalec, který bude zjištěn na moři, nebude proti své vůli poslán zpátky,“ řekla ministryně zahraničí EU Mogheriniová.
Co když uteče celá Afrika? Co pak?
ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, jaké k tomu mají stanovisko. Drtivá většina politiků, kteří odpověděli, je proti kvótám na imigranty. Často také říkají, že by nelegální imigranti měli být vraceni zpět. Do Evropy se chce prý z Afriky a Blízkého východu dostat až 100 milionů lidí.
„Masivní imigrace si sama vynucuje problematiku uprchlíků řešit nikoli zcela standardním způsobem, ale zastáváme názor, že není právně relevantní ani společensky vhodné, aby bruselská byrokracie nutila členské země k přijetí kvót. Domníváme se, že má být na členských státech, aby se samy rozhodly, kolik uprchlíků jsou, s ohledem na kapacity zařízení i ekonomické a další otázky, vůbec schopné přijmout, aniž by to poškodilo jak jejich vlastní občany, tak v konečném důsledku i samotné uprchlíky, které ani do určitého státu cíleně nesměřují. Odpovědnost za vlnu uprchlíků mají zejména ti, kteří vojensky rozvrátili například Libyi,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík