Tak co ta svobodná Libye a fašisté na Ukrajině, dostal dotaz Karel Schwarzenberg. A přečetli mu jeho starý výrok

02.07.2015 18:38 | Zprávy

Z PROFILŮ Předseda TOP 09 dnes odpovídal na svém profilu na ParlamentníchListech.cz čtenářům na jejich dotazy. Zkušený politik řešil především otázky týkající se uprchlíků a krize na Ukrajině.

Tak co ta svobodná Libye a fašisté na Ukrajině, dostal dotaz Karel Schwarzenberg. A přečetli mu jeho starý výrok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

U mnoha dotazů, jak už bylo uvedeno výše, odpovídal Schwarzenberg na otázky spojené s uprchlíky, kteří v současné době hýbou politickým děním napříč všemi stranami. Podle bývalého ministra zahraničí jsou tak Češi víceméně stejně xenofobní jako jejich sousedé. „Je pravda, že jiné evropské státy přijímají mnohem větší počet uprchlíků,“ vzkázal šlechtic jednomu ze čtenářů s tím, aby si na celou věc, pro snadnou dostupnost informací, udělal obrázek sám.

I další otázky se zabývaly otázkou imigrantů. „Proč na pomoc uprchlíkům nevyšleme polní nemocnici do Jordánska, jak navrhuje prezident,“ ptal se další čtenář, kterému ale Schwarzenberg neodpověděl, protože coby člen opozice nemá údajně k dispozici materiály. Podobná slova volil neúspěšný prezidentský kandidát i u otázky, kolik uprchlíků je podle něj Česko schopné přijmout. „Nemám dost podkladů, abych vám mohl dát čísla, ale zajisté se daří stejně velikým zemím, jako je naše, přijmout několik tisíc uprchlíků,“ napsal s tím, že když už tady budou, tak bychom jim měli dát příležitost pracovat, protože v leckterém průmyslu prý docházejí dělníci.

Jednomu ze čtenářů, který se ptal, proč následky řady válek, které rozpoutaly především USA, schytává v současné době Evropa, odpověděl, že nemůžeme tvrdit, že za nic nemůžeme. „Evropané napáchali ve vztahu k národům střední Afriky dost,“ myslí si, a proto si tedy Evropa musí problém vyřešit sama. „Tak jak jsme získali miliardy od Evropské unie, tak budeme teď společně nést i břímě, to je jasné,“ připomněl.

Podle Schwarzenberga dále největší chybou nebylo svržení diktátorů, ale to, že se nepřemýšlelo, co bude po tom. „Byli velice krutí, takže svrhnout je bylo správné,“ napsal čtenáři, který se ptal, zdali to nebyla chyba, když ve svých zemích udrželi alespoň trochu pořádek.

Cesta Ransdorfa na Krym? Je to, jako kdyby po Mnichovu někdo oficiálně navštívil Sudety

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jzd

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

19:42 „Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek ústně interpeloval premiéra Petra Fialu ohledně konkrétních k…