"Oni prostě nechtěli hlasovat pro určité návrhy zákonů, a tak s nimi bylo dojednáváno, aby odešli. Poslanec má právo hlasovat i proti vůli jeho strany. On tam není proto, aby chránil zájmy této strany, ale slibuje věrnost České republice a že svůj mandát bude vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí," zdůraznila Eliška Wagnerová. O dalších závazcích už ústava nemluví, a v minulosti už se stalo víckrát, že člen strany hlasoval proti vůli partajní většiny.
Tomáš Syrovátka, redaktor MF Dnes, k tomu již v pátek poznamenal, že se policie bude pravděpodobně velmi brzy zajímat i o premiéra Nečase. Pokud policie viní tři někdejší rebely ODS z korupce, nesmíme zapomínat na to, že korupce má vždy dva póly. Někoho, kdo úplatek přijímá, ale také toho, kdo úplatek nabízí. A to by teoreticky mohl být premiér.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp