Diskusi věnujeme současným problémům a vyhlídkám Evropské unie
17.06.2012 - Diskuze s Liborem Roučkem v pořadu Českého rozhlasu 6 Názory a argumenty.
Bývalý europoslanec
17.06.2012 - Diskuze s Liborem Roučkem v pořadu Českého rozhlasu 6 Názory a argumenty.
Co říkáte na výsledek řeckých voleb? Děkuji
Nedávno jste jednal s představiteli ruské sociální demokracie na téma posílení sociálně demokratického hnutí v Rusku. Mohu se zeptat, jak jednání dopadlo? Jak oni vnímají tamější ,,demokracii?“
Z tohoto důvodu nebudou v EP až do doby, kdy Rada změní své rozhodnutí, záležitosti spojené se Schengenem projednávány. Tím chceme zabránit postupnému rozvolňování Schengenu, o kterém píšete.S přátel
Vypadá to, že Řekové nevědí, co chtějí. Asi 70 % z nich je proti drastickým škrtům, ale zároveň chce 80 % Řeků zůstat v eurozóně.
Dobrý den, na základě rozhodnutí Rady prý nebude existovat nezávislý dohled orgánů EU nad hraničními kontrolami a unijní země by mohly ignorovat veškeré námitky a návrhy na vylepšení, které Parlament a Komise vznesou. Co je na tom pravdy? A jaké důsledky to bude mít případně pro nás občany?
Ve srovnání s pár hodinami, které ruský prezident strávil v Berlíně a v Paříži, probíhá Putinova návštěva Číny ve velkém stylu.
Místopředseda Skupiny Progresivní Aliance Socialistů a Demokratů v Evropském Parlamentu Dr. Libor Rouček navštíví tento víkend Moskvu.
23. května přijali ve Štrasburku legislativní usnesení o návrhu směrnice Rady o společném systému daně z finančních transakcí (DFT). Toto usnesení by mělo zajistit, že nízké sazby DFT a s jejím zaplacením spojené nabyté vlastnické právo, převáží potenciál finančního zisku z podvodu. Pokud tedy někdo nakoupí cenný papír a nezaplatí
Interview s Dr. Liborem Roučkem o jeho názorech a práci v Evropském parlamentu v květnu 2012
Současnou patálii irské ekonomiky nezavinilo marnotratné žití na dluh, ale spekulace finančních institucí, jejichž dluhy musel stát převzít.
Zdroj: Žatecký a lounský deník, autor: ZDENĚK PLACHÝ.
Dočetl jsem se, že byste chtěli na půdě EP zefektivnit boj proti daňovým únikům, které každoročně představují přibližně 860 miliard eur, o než rozpočty jednotlivých členských zemí EU přicházejí. Mohu se zeptat jak? Děkuji
Středeční schůzka zemí EU v Bruselu znovu ukázala, že Evropa je rozdělená v náhledu na východisko z krize eurozóny.
Zdroj: ČR Evropa, 21.5.2012, Autorky: Magdaléna Trusinová,Michaela Vydrová