Ing. Bohuslav Chalupa

velmi nespokojený občan
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.07.2016 7:32:41 - Jindra P.

Jsme ve válce s radikálním islámem? Omyl, jsme ve válce s islámem...

Dobrý den,
každý byl vyznavačem islámu, každý byl muslim. Jsou to vždy schodná fakta. Jaký je rozdíl mezi vyznavačem islámu a radikálním islámem? Že ten radikální muslim je tak nazýván, až když někoho zavraždí, do té doby je nazýván umírněným muslimem. To jsou jasná fakta. To budeme muslimy omlouvat do konce našeho a Evropského života? Všechny vyhnat a jen muslimové na svém území si tam musí udělat pořádek sami, my se do toho nesmíme motat, ale vyhnat je. Nebo my snad chcete říci, jaký je snad pravý rozdíl mezi radikálním a umírněným muslimem???

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

15.07.2016 12:59:10 - Ing. Bohuslav Chalupa
 Dobrý den.Pokud jde o pojmový aparát...vyznavač islámu je mírněným muslimem do doby, než je radikalizován a stane se vyznavačem radikálního islámu. taková je definice, která je vhodná pro vedení jakékoliv diskuse na toto téma, abychom vždy věděli o čem právě mluvíme, co řešíme. Problém zrychlující se islamizace cítím stejně intenzivně jako Vy, nebezpečí Islámu vnímám stejně jako Vy, ostatně jsem se na toto téma už několikrát a myslím velmi zřetelně vyjádřil (i na stránkách PL) a v současné obě rozvíjím spolu s kolegy parlamentní Platformu proti islamizaci společnosti. Říkáte, že je musíme všechny vyhnat - podle jakého zákona (upozorňuji, že je zde velmi široká oblast závazného mezinárodního práva, evropského práva a národního práva) to chcete udělat? Máte pocit, že jsme v situaci kdy můžeme např. Francii nařizovat co mají se svými občany dělat? Sdílím a rozumím Vašim pocitům, ale tyto Vaše v podstatě též radikální návrhy nesdílím a sdílet nemohu, jak z lidského tak z právního hlediska..... Diskuse musí být vedena racionálně, pragmaticky.Jsem přesvědčen, že ČR je dnes jednou z mála zemí, které se podařilo  a daří uvedený problém řešit efektivně, účelně a v tomto ohledu můžeme být vzorem i pro takové země jako je Německo, Dánsko, Švýcarsko, Belgie, Francie.... Na místě je ostražitost, připravenost, ale nikoliv hysterie a extremismus.