K čemu takové referendu?
Občané Velké Británie rozhodli v referendu o vystoupení z Evropské unie. Nejvyšší soud však rozhodl, že si vláda musí i zahájení procesu vystoupení nechat schválit parlamentem.Myslíte, že někdy bude možnost hlasovat v referendu uzákoně i u nás? KDY?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
29.01.2017 20:35:58 - Ing. Bohuslav Chalupa
Dobrý večer.Vzhledem k tomu, že se snažím být odpovědným voličem, dávám přednost standardním nástrojům demokracie - tedy volbě zástupců, kterým svěřuji svou důvěru k tomu, aby díky svému postavení, znalostem a možnostem, které jim toto postavení poskytuje, na rozdíl od mne, který se věnuje a chce věnovat úplně jiným záležitostem, tedy aby tito mnou volení zástupci řešili v mém zájmu a s plnou kompetencí to, co je potřeba. Nejsem příznivcem referenda z mnoha důvodů, malý příklad ze života - mnohokrát opakovaná a fakticky nic ńeřešící brněnská referenda o nádraží...pokud někdo, kdo byl zvolen nepřevezme svou politickou odpovědnost a nerozhodne, budou se vést jenom plané diskuse...navíc, studoval jsem a zabývám se úplně jinou problematikou než je problematika vysokorychlostních tratí, železniční dopravy, urbanismu a architektury a nevím, podle čeho bych se vlastně, pokud chci být odpovědný, v referendu měl rozhodovat - v konečném výsledku podle sympatií a emocí? To asi není úplně odpovědné, nebo ano? Nejsem tedy schopen Vám odpovědět na to, kdy bude možné hlasovat o zákoně - i o tom budou nakonec rozhodovat i Vámi volení zástupci.