Vůbec nic z tzv. Kubiceho zprávy se nikdy neprokázalo. Žádné z těch nehorázných obvinění, která Jan Kubice a jeho podařený tým předhodili české veřejnosti pár dní před červnovými volbami do Sněmovny v roce 2006, se neprokázalo. Ale M. Topolánek se k tomu připomenutím Kubiceho vrací.
V každém případě se Česká republika v roce 2011 projevila jako banánová republika, když byl policejní důstojník s nevalnou kvalifikací, který v roce 2006 hrubým způsobem ovlivnil výsledek voleb, posléze jmenován ministrem vnitra v Nečasově vládě. Tedy ministrem v resortu, který by měl hlídat zákonnost....
M. Topolánek fantazíruje o tom, že Jan Kubice vyšetřoval v souvislosti s vraždou Mrázka také A. Babiše. A že to byl A. Babiš, jehož impérium z vraždy Mrázka prý profitovalo. Přiznám se, že do té chvíle, než byl údajný kmotr Mrázek v lednu 2006 kýmsi zastřelen, jsem vůbec netušil, kdo to údajný Capo di Tutti Capi českého organizovaného zločinu Mrázek vlastně je. A to jsem byl tehdy předsedou vlády… Řeknu to slušně: role Mrázka, pokud jde o řízení organizovaného zločinu v Česku, byla poněkud přeceňována.
M. Topolánek tuto podivnou kartu vytahuje proto, aby s ní hrál, místo aby řekl, že vznik jeho vlády byl umožněn za prvé nezákonným zveřejněním nezákonné tzv. Kubiceho zprávy pár dní před sněmovními volbami a za druhé „získáním“ dvou a postupně čtyř přeběhlíků do řad pravicové koalice. Ti umožnili vznik a dvouapůlletou existenci Topolánkovy vlády. Ať je M. Topolánek rád, že nikoho zatím nenapadlo tyto podivné machinace pravicové vlády rozkrýt.
Tyto metody byly prostě nefér a nechutné a mluvit dnes o hlavních aktérech Kubiceho zprávy jako o správňácích a Mircích Dušínech je minimálně nevkusné.
Konečně, je vcelku lhostejné, proč A. Babiš vstoupil do politiky. A kdyby po něm poptávka nebyla, jistě by se svou stranou – hnutím nebyl tak úspěšný. Jeho úspěch se dostavil především v důsledku chyb tradičních politických stran, které na něj nestačily…