plýtvání potravinami
Jakým způsobem budete chtít řešit problém s plýtváním s potravinami a znečišťování planety hromadou odpadků? Chápu, že jsem malá země, ale i ta má na této zkáze podle mě svůj podíl. Děkuji za názor. Císlerová
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Ano, jsme malá země a odpady máme docela dobře řešené. Ať už jsou to řízené a funkční skládky komunálního odpadu nebo spalovny či čističky odpadních vod. Podobné to je v ostatních vyspělých státech Evropy. Problém je v rozvojových zemích, které nemají pro uspokojivé řešení této, pro život na planetě Zemi důležité záležitosti, dostatek prostředků, zejména mám na mysli finanční zdroje. Zde vidím jako jediné řešení pomoc vyspělých zemí, ale neděje se tak. V současné etapě jsme naopak svědky dalšího kola zbrojení, ve kterém se utápí nepředstavitelné prostředky, které by šly využít ve prospěch lidstva. Například na řešení ekologie planety, zdravotnictví, školství a pomoc hladovějícím (skoro miliarda lidí nemá dostatek potravin). Jak ale vidíte paní Císlerová, tak zodpovědné, přesně řečeno nezodpovědné státníky EU, USA a další to nezajímá. Pokud něco řeší, tak až následky a ve chvíli, kdy už je situace neudržitelná. Příklad - ve Středozemním moři se musí utopit několik tisíc zoufalých běženců, aby se potentáti EU rozhoupali a začali o tomto problému mluvit. Předtím ignorovali a neslyšeli několikaleté zprávy a varování Italů, že po rozvalu Libye tento problém nastane. No a abych byl úplný, Libyi rozvrátili Francouzi a Britové. Do té doby tam vládl Muamar Káddáfí, který byl z pohledu principu západní demokracie diktátor, ale byl tam klid a dobrá životní úroveň (HDP přes 13.000 USD na hlavu!) a ve Středozemním moři se nikdo netopil.
Plýtvání potravinami je jiná kapitola a je řešitelná v rámci jednotlivých států a jejich vlád. Je to záležitost legislativy a distribuce potravin. Například těch, kterým se blíží konec záruční doby a neprodají se.