práva zvířat
Podpoříte návrh na zákaz kožešinových farem? A pokud by k tomu došlo, jak by se tedy věci z kožešiny vyráběly? Pochybuju totiž, že by se přestaly dělat kožené boty, kabelky, oblečení apod. Osobně mám kožené věci ráda, ale mnohem radši bych byla, kdyby kvůli nim zvířata netrpěla. Přeci to nějak musí jít zařídit. Třeba ovce. Jsou i na maso, i na kožešinu. Mýval sice k jídlu není, ale je to škodná. Na druhou stanu, je fakt nutné zabíjet lišky, norky apod?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
14.03.2016 22:56:06 - Mgr. Daniel Herman
Vážená paní Krpačová,Ministerstvo zemědělství (MZe) o problematice chovu kožešinových zvířat jednalo jak s aktivisty, tak s provozovateli farem. Státní veterinární správa (SVS) dělá pravidelně přísné kontroly u chovatelů kožešinových zvířat. MZe oslovilo rovněž Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny, aby se k dané problematice také vyjádřil. Sněmovní zemědělský výbor po projednání celé věci rozhodl, že se podmínky pro chov kožešinových zvířat nemají měnit. Při svém rozhodování bere ministerstvo kromě ochrany zvířat v potaz i skutečnost, že se jedná o dnes zcela legální a legitimní podnikání (které je zcela běžné i v jiných členských zemích EU za obdobných podmínek). Chov kožešinových zvířat v ČR má, stejně jako chov jiných hospodářských zvířat, stanovena pevná legislativní pravidla a je pod přísnou a důslednou kontrolou státních dozorových orgánů.